Poslankyňa so skríženými prstami

Autor: Ivana Brezinská | 28.11.2005 o 15:53 | Karma článku: 9,51 | Prečítané:  3170x

Pokúšali ste sa niekedy požiadať poslanca o pomoc? Vraj sú radi, ak sa na nich občania obrátia - lebo oni sú pripravení vypočuť si váš názor, aj pomoc prisľúbiť. A nielen v čase volieb. Akurát niektorí potom neurobia to, čo sľúbia. Možno ste sa zabudli pozrieť, či pri tom sľubovaní nemali prekrížené prsty na ruke.

Pred týždňom som sa dozvedela, že jedným z bodov zasadnutia poslancov Mestského zastupiteľstva v Bratislave má byť predaj pozemkov medzi Einsteinovou a Krasovského ulicou. Na pozemkoch sa má stavať. Stojí tu však 470 stromov, z toho 46 obrovských topoľov bielych a čiernych. Mestská časť Petržalka už vydala povolenie na výrub, ochranári sa odvolali, ešte nie je rozhodnuté.
Všetko nájdete v mojom predchádzajúcom článku, aj s výzvou – aby sa čitatelia pokúsili presvedčiť poslancov, nech pozemky nepredajú, kým sa nerozhodne.

Ja som sa pokúsila. Na stránke hlavného mesta má z 80 poslancov mailovú adresu 57 poslancov. Všetkým som poslala mail s prosbou, aby pri hlasovaní zvážili, či by nebolo možné počkať s predajom pozemkov aspoň do doby, kým bude jasná odpoveď na odvolanie proti výrubu. Osem adries bolo nefunkčných a mail sa mi vrátil. Ešte v ten deň mi na druhej strane dvaja poslanci dokonca odpísali.
Jozef Augustín ma ubezpečil, že jeho „názor a zároveň postoj k predmetnému problému sa zhoduje“ s mojim a že sa pokúsi presvedčiť ostatných kolegov, aby bol predaj zamietnutý.
Neuveriteľne ma potešila poslankyňa Eva Jaššová. Napísala mi dokonca dvakrát. Uistila ma, že sa bude snažiť hájiť moje záujmy. Vraj aj jej pod oknami vypílili stromy. Dostala som podrobný návod, kam sa obrátiť vo veci záchrany tých „mojich“ – od oddelenia životného prostredia, cez ochrancov prírody až po redaktorov SME. Potom si ešte vypýtala ďalšie údaje, vraj sa na redakciu môže obrátiť aj sama.
V druhom maily ešte pridala – ak sa bude píliť, zavolajte políciu alebo súkromnú SBS-ku, legitimujte pilčíka, žiadajte povolenie a osvedčenie o kvalifikácii, zoberte si magnetofón a nahrajte rozhovor, vezmite si fotoaparát, kameru, napíšte si číslo auta a zavolajte hneď do redakcie, aby prišli spraviť reportáž...

Po tom všetkom som mala pocit, že pani poslankyňa sa namiesto zasadnutia mestského zastupiteľstva pôjde reťazou priviazať k stromom a bude tam držať hladovku, až kým ich neprídu vypíliť.

Nešla. Zúčastnila sa zasadnutia. A pri hlasovaní o predaji spomínaných pozemkov zdvihla ruku a spolu s ďalšími desiatimi poslancami hlasovala ZA.

Návrh na predaj pozemkov odsúhlasený nebol. Namiesto dobrého pocitu mi napriek tomu zostalo len veľké znechutenie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Z Bonaparte do štátnej rezidencie? Fico plánuje bývanie aj pre Kisku a Danka

Šéf Úradu vlády Igor Federič kedysi vybavoval pre premiéra luxusnú vilu pri Bratislavskom hrade. Fico sa bránil, že by sa tam nikdy nenasťahoval.

KOMENTÁRE

Čechov teraz čaká obdobie ich mečiarizmu

České voľby popierajú tézu, že za nástup populistov môžu štandardné strany.

SVET

Anarchisti, hackeri či liberáli? Prečo Česi volili Pirátov

Pustite nás na nich, vyzývala Pirátska strana.


Už ste čítali?