Nevystupovať, ešte nie je konečná!

Autor: Ivana Brezinská | 28.10.2008 o 15:11 | Karma článku: 4,80 | Prečítané:  2401x

O novom dopravcovi, šiestich autobusoch a ich pasažieroch, ktorým stále niekto menil podmienky cestovania.

Keď sa objavil nový prepravca, veľa cestujúcich sa potešilo. V šiestich autobusoch mal dopraviť cestujúcich do pomerne vzdialených zastávok. Mnohí sa hneď sa rozhodli, že novú linku aj využijú a nastúpili, aby sa zviezli. Po chvíľke jazdy, sa však na informačných tabuliach objavil oznam: „Keďže sa nám zdá, že by ste sa viezli krátko, najbližšia zastávka bola zrušená. Cestujúcim, ktorí cestovali do tejto zastávky odporúčame z autobusu vystúpiť. Budeme takí láskaví a na pár minút budú vodiči musieť otvoriť dvere." Vodiči autobusu iba bezradne pokrčili plecami a cestujúci do zrušenej zastávky s mrmlaním vystúpili. Vystúpilo aj pár ďalších cestujúcich, ktorí sa vyľakali, tak pre istotu ...  veď - čože je toto za autobus, keď mu menia zastávky ako sa im chce. Do autobusov ale pristúpilo zopár cestujúcich, ktorí si to premysleli alebo nestihli nastúpiť na začiatku jazdy.

Ďalšie otváranie dverí a nepredvídané zastávky neboli očakávané, tak sa cestujúci upokojili a tešili sa na svoju zastávku.

Onedlho sa však na informačných tabuliach začali zjavovať nové oznamy: V poslednom období stúpli havárie autobusov! Každý autobus môže dostať defekt! Na železničnom priecestí môže dôjsť k zrážke autobusu s vlakom!

Vodiči autobusov sa snažil cestujúcich upokojiť, vraj ide o najmodernejšie autobusy, veľmi dobre skontrolované, oni sú skúsení vodiči, jazdia len po udržiavaných cestách... - nič z toho, čo sa tu objavuje nám nehrozí. Keď však musel kvôli zlému počasiu spomaliť, cestujúci znervózneli. Navyše nápisov na informačnej tabuli pribúdalo, až sa nakoniec objavil ten posledný: Keďže vášmu autobusu hrozí katastrofa, budeme takí láskaví a opäť otvoríme dvere. Dobre si rozmyslite, či vystúpite, my sme vás varovali!

Vodiči sa opäť snažili cestujúcich presvedčiť, že ich bezpečne dovezú až do cieľa. V tých autobusoch sa ich viezlo asi 1,5 milióna. Čo myslíte, koľkí z nich vystúpia ešte pred konečnou tento krát?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Fico prijal bieloruského premiéra, ani v minulosti nemal problém

Bielorusko neakceptujem, videl som tam kolosálny volebný podvod, hovorí poslanec Peter Osuský.

KOMENTÁRE

RTVS nie je vaša televízia (píše Michal Havran)

Krajinu neurobíte prosperujúcejšou tak, že budete určovať, kto môže diskutovať.

KOMENTÁRE

Čistými rukami proti stúpencom čistej rasy

Akákoľvek akcia proti extrémizmu vyznie dôveryhodne, keď ju vykonávajú inštitúcie zastupujúce spravodlivý štát.


Už ste čítali?